Among Us : بازی‌ایی شبیه به مافیایِ خودمون !

تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۲۰، ساعت ۲۱:۱۳
زمان مطالعه ۴ دقیقه برای مطالعه
تعداد کامنت ۰ نظر

در این مقاله یک بازی ویدئویی را بررسی خواهیم کرد که سازندگان آن، بازی دورِهمی مافیا را بر روی ویدئو گیم سوار کرده اند . اگر شما هم مثل خیلی ها طرفدار بازی دورِهمی مافیا هستید این مقاله رو تا آخر دنبال کنید !

– Among Us –

▪ شرکت سازنده

بازی Among Us  (در میان ما ) یک بازی Multiplayer  در ژانر Action  می باشد . شما میتوانید این بازی را به صورت آنلاین و یا از طریق Wifi به صورت Local Lan با دوستان خود بازی بکنید. این بازی در سال 2018 برای PC , Andriod , IOS منتشر شد. سازنده این بازی , مینی شرکت InnerSloth  می باشد .

لوگو شرکت سازنده

این شرکت فقط سه عضو دارد که در واشنگتنِ آمریکا مستقر هستند. شرکت InnerSloth  تا کنون 3 بازی با نام های Dig 2 China , The Henry Stickmin و Among Us منتشرکرده است که دراین مقاله به بازی Among Us نگاهی خواهیم انداخت.

Among Us یک بازی مستقل به حساب می آید، شاید بپرسید بازی مستقل به چه معنی می باشد ؟ در تعریف کوتاه به بازی ایی مستقل می گویند که توسط تیم کوچکی از افراد ساخته شود که معمولاًاین بازی ها بدون حمایت تهیه کننده و یا ناشر تولید می شوند .

▪ داستان چیه ؟


داستان از این قرار است که شما سوار بریک سفینه فضایی در حال برگشت به سرزمین خود هستید ، ولی در میان شما چندین خائن وجود دارد که سعی میکنند با خرابکاری در سفینه و کشتن همراهان شما  سفینه را از رسیدن به سرزمین مادری شما باز دارند.

▪ گیم پلی


 در شروع بازی بازیکنان به صورت راندوم به 2 تیم Crewmate ها و Impostor ها  تقسیم می شوند. هدف Crewmate ها این است  که با انجام دادن Taskهایی که دراختیار دارند(مانند تعمیر سیم ها و انتقال فایل ها و . . .)  سفینه را سرپا نگهدارند . همچنین باید تلاش بکنند توسط خائنی که در میانشان است (معلوم نیست چه کسی ) کشته نشوند و در حین انجام این کارها ، باید خائن را شناسایی بکنند و او را به تبعید بفرستند. از طرفی Impostor  ها تلاش میکنند با خرابکاری در بخش های مختلف سفینه و از بین بردن Crewmate  ها و همچنین با فرار از تبعید شدن به هدف خود برسند .

▪ بخش مافیاییِ بازی !

مکانیزمی که Among Us  را به بازی مافیا شبیه میکند مکانیزم Emergency Table   (میز گِرد اضطراری!) می باشد. خوب ، این میز گرد چگونه عمل میکند ؟ وقتی که این میز گرد فعال می شود بازیکنان دورهم می نشینند و برای 90 ثانیه از طریق بخش چَتی که ظاهر می شود در مورد وقایع بازی گفت وگو و بحث میکنند و شخصی که به آن مشکوک هستند را به بقیه معرفی میکنند. در این مدت بازیکنانی که برعلیه آنها اتهاماتی مطرح شده است فرصت دارند از خودشان دفاع بکنند و دیگران را قانع بکنند که شخص خائن آنها نیستند. در پایان این میز گرد یک رأی گیری برگزار میشود و بازیکنی که بیشترین رأی را بگیرد از سفینه تبعید می شود و از دور بازی کنار گذاشته می شود . که در قالب یک پیام به بازیکنان اعلام می شود که فرد تبعید شده Impostor بود یا  Crewmate.

رأی گیری

این میز گرد در صورتی برگزار می شود که یکی از 2 حالت زیر اتفاق بیافتد :

حالت اول : هر یک از بازیکنان با زدن دکمه میز گرد اضطراری که در مرکز مَپ وجود دارد بازی متوقف می شود و بازیکنان دورمیز جمع می شوند.
حالت دوم : بازیکنان با دیدن جنازه ایی که  بر روی زمین قراردارد گزینه گزارش (Report) را فعّال میکنند ، که در این صورت بازی متوقف می شود و میز گرد برگزار می شود و هویت بازیکن کشته شده  فاش می شود.

بازیکنانی که تبعید می شوند و یا کشته می شوند ، در حالت روح می توانند در مپ به صورت آزادانه بچرخند. البته چَت های آنها برای بازیکنانی که هنوز کشته و یا تبعید نشده اند در بخش چتینگ نمایش داده نمی شود.

▪ رُشد چشم‌گیر اَخیر Among Us

بازی Among Us در ماه August  2020   حدود 70 هزار بازیکن جدید به خود جذب کرده است که این یک رشد 990 % نسبت به ماه July  می باشد ! !
همچنین بینندگان این بازی در سایت معروف استریمینگ Twitch در این ماه ، به اوج خود یعنی رقم 400 هزار بیننده‌ رسیده است ! 

همچنین تعداد بازیکنان همزمان این بازی در 24 ساعت گذشته به 117 هزار نفررسیده است که یک پیشرفت شارپ و فوق العاده محسوب می شود !

نکته جالب دیگر در مورد این بازی این است که ، از 32 هزار review  که در ارتباط با این بازی منتشر شده است 90 % آنها مثبت می باشد و کلیت بازی Among Us را تحسین میکند !

بازی Among Us  بر روی IOS  و Android  نیز بسیار موفق عمل کرده است به طوری که Among Us در Play Store  بیش از 10 میلیون بار دانلود شده است ! و در مجموع از یک میلیون امتیاز ثبت شده امتیاز 3.6 را به خود اختصاص داده است .

▪ سخن پایانی

اگر در این ایّام قرنطینه خانگی و کرونا حوصلتون سر رفته ، می تونید با بازی کردن Among Us کمی سرگرم بشوید 🙂 . البته توجه داشته باشید که این بازی برای پلتفرم های Android  و IOS رایگان می باشد و برای PC  باید مبلغ نا قابل 4  یورو بپردازید 😅 ! البته می توانید در تخفیفات شیرین استیم اِستور این بازی را به قیمت 10 – 15 هزار تومان خریداری بکنید .  لذت ببرید . 🧡

– The End –
نظرات
دیدگاه‌ها

۰ دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است.

خوشحال میشیم نظرتون رو بدونیم 😉

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه
نوشته‌های رندوم

خواندن مقاله‌های زیر رو به شما پیشنهاد میکنیم 🙃

کتاب هایی که باید بخوانید؛  مخصوص کتاب نخوان ها (قسمت اول)
کتاب هایی که باید بخوانید؛ مخصوص کتاب نخوان ها (قسمت اول)

با وجود کم رنگ شدن کتاب و کتاب خوانی در جامعه ی حاضر، هنوز هم کتاب هایی وجود دارند که بتوانند شما را...

میثم عطایی
تاریخ ۱۱ ماه پیش
خبری مهم تر از فوران کوه دماوند؛ مایکروسافت بتسدا را خرید!
خبری مهم تر از فوران کوه دماوند؛ مایکروسافت بتسدا را خرید!

تو این مقاله قصد داریم بمب خبری مایکروسافت یعنی خریدن شرکت بتسدا رو که ۲۱ سپتامبر منتشر شد مورد تحلی...

امید صفرنیا
تاریخ ۷ ماه پیش
معرفی کتاب بچه‌ی همه
معرفی کتاب بچه‌ی همه

در نگاهی گذرا داستان، داستان تکراری پیدا شدن جوجه ایست که سر از تخم که در می آورد اولین نفر را که می...

میثم عطایی
تاریخ ۱۰ ماه پیش