Assassin's Creed VALHALLA

Assassin’s Creed VALHALLA ؛ بازگشت به عصر وایکینگ ها !

تاریخ ۳ می ۲۰۲۰، ساعت ۴:۰۳
زمان مطالعه ۶ دقیقه برای مطالعه
تعداد کامنت ۰ نظر
Assassin's Creed VALHALLA

یک و نیم سال از انتشار آخرین سری Assassin’s Creed  می گذرد و ما اکنون شاهد انتشار نسخه جدیدی از این سری خارق العاده با عنوان Assassin’s Creed VALHALLA هستیم که در ادامه به نقد  بررسی و ارائه اطلاعات خاص این سری از شاهکار کمپانی Ubisoft خواهیم پرداخت.

پس از گذشت 20 ماه از ریلیز  آخرین سری Assassin’s Creed  یعنی  Assassin’s Creed Odyssey شاهد انتشار نسخه جدیدی از این سری با عنوان Assassin’s Creed VALHALLA در  قالب یک تریلر 4  دقیقه ای می باشیم، که پس از انتشار باز خورد مثبت و پر انرژی را از جامعه گیمینگ دریافت کرده است.

تحلیل و بررسی تریلر :

 • پارت یک : شروع احساسی

این تریلر خبر از ظهور فضای جدید در سری بازی های Assassin’s Creed می دهد  و قطعا بازیکنان از بازی کردن این سری بسیار خوشنود خواهند شد.
در آغاز تریلر شاهد دورنمایی از دهکده کوچک در دامنه کوه هستیم که محل زندگی وایکینگ ها را به تصویر می کشد.

در ادامه تریلر شخصیت اصلی را میبینم که در حال حرکت کردن به سمت مجمسه ای با ظاهری شبیه به خود وایکینگ ها (ریش بلند و فر ) که احتمالا آنرا پرستش میکنند یا به آن باور قلبی دارند هستیم. پس از آن زنی را کنار مجسمه میبینیم که کاسه ای پر از مایع قرمز رنگ (احتمال زیاد خون) در دست دارد که دست خود را درون کاسه میکند و با سه انگشت خود علامتی را بر روی پیشانی  شخصیت اصلی  می زند. پس از آن شاهد حرکت قایق های وایکینگ ها در میان دریا و موج هستیم که محیط اطراف شبیه به محل سکونت خود آنها که کوهستانی و سرد بود نیست بلکه محیطی سر سبز و دشت های گسترده را تماشا میکنیم . در این حین صدای گوینده ایی را می شنویم که وایکینگ ها را توصیف میکند او آن ها را خشن وحشی و بی رحم تلقی می کند ولی همزمان  در تصویر شاهد صحنه ایی هستیم که وایکینگ ها از کشتن زنان و کودکان خودداری میکنند. پس از آن شاهد دورنمایی از خانه هایی در حال سوختن کنار رود هستیم که وایکینگ ها آن را تصرف کرده اند. در این حین گوینده وایکینگ ها را گروهی توصیف می کند که به سرزمین انگلستان حمله کرده اند و در حال نابودی آن هستند همچنین او بر این باور هست که وایکینگ ها سرزمین انگلستان را دوست ندارند و از آن  دفاع نخواهد کرد .
در این حین ناگهان تصویر گوینده  آشکار می شود که ظاهرا شاه انگلستان می باشد او این چنین می گوید که اکنون زمان آن رسیده است که با وایکینگ ها با زبانی صحبت کنیم که آنها می فهمند ! (جنگ و کشتار ) در این صحنه شاه در حال مهر و موم کردن نامه ایی هست که خبر از آغاز جنگی میان  انگلستان و وایکینگ ها می دهد ! مردی که کنار شاه ایستاده ( احتمالا وزیر یا مشاور شاه) نامه را بر میدارد و تریلر وارد پرده ی جدیدی می شود.

 • پارت دو : آغاز سونامی !

پس از گذشت نصف تریلر کم کم به نقطه اوج آن می رسیم.در این بخش از تریلر وایکینگ ها سوار برقایق  در فضایی مه آلود به ساحل می رسند ومتوقف می شوند !  ناگهان آسمان مه آلود کم کم شروع به روشن شدن می شود مثل اینکه خورشید در حال طلوع هست ! ولی خبری از خورشید نیست و  تیر های آتشین لشکر انگلستان بر سر وایکینگ ها می بارد و  آنها با بالا بردن سپر های خود از خودشان محافظت می کنند. و نبرد تن به تن آغاز می شود !

دراین بخش از تریلر شاهد مبارزه وایکینگ ها با سربازان پادشاهی در محیطی باز با فضای ابری هستیم  در این حین وزیر شاه را میبینیم که سوار بر اسب  از دور شاهد مبارزه لشکر خود با وایکینگ ها هست  همچنین در حین مبارزه یکی از وایکینگ ها که ( احتمالا از نزدیکان شخصیت اصلی باشد) کشته می شود و شخصیت اصلی با یک هدشات تمیز  🙂 قاتل را از پای در می آورد و بر سر جنازه آن وایکینگ رفته و ادای احترام می کند . پس از این صحنه وزیر شاه با اشاره به یک سرباز بلند قامت از او می خواهد شخصیت اصلی را از پای در بیاورد !

در این حین شاهد اوجگیری شخصیت اصلی هستیم که با رعد و برق هایی که فضای میدان نبرد را حماسی می کند  بدون توجه به اطراف خود سربازان انگلستان را قلع و قم میکند در این حین نگاه شخصیت اصلی به فردی که از پشت درخت در حال نظاره کردن هست می افتد و در شات بعدی همان فرد به شکل کلاغ سیاه به پرواز در می آید و شخصیت اصلی با فریاد اینکه اُدین با ما هست به مبارزه با لولو خور خوره 🙂 (سرباز بلند قامت) می رود  ولی در ابتدا موفق به شکست سرباز جون سخت نمی شود.

شاید شما بپرسید تا اینجا اثری از فضای Assassin’s Creed نیست ! حق با شماست ولی در ثانیه های آخر تریلر اتفاقی می افتد که موهای تن بیننده سیخ می شود ! “شخصیت اصلی شکست خورده و بی سلاح در مقابل لولو خورخوره قرار میگیرد  سرباز بلند قامت رو به وزیر میکند تا اجازه کشتن او را بگیرد وزیر با بالا بردن دست خود مجوز قتل را صادر میکند اما ناگهان اتفاقی می افتد که هیچ کس انتظار آن را نداشت ! شخصیت اصلی با فرو بردن هیدن بلید معروف اساسینز ها در چشم لولو خورخوره او را از پای در می آورد و با نگاهی تیز و خشم آلود به چشمان وزیر که پشم هایش ریخته است می نگرد  و تریلر به پایان می رسد .

نکات جالب

 • در اکثر سری های Assassin’s Creed پرنده ای در اطراف ما می چرخد که برای شناسایی دشمن ها کمک میکند در سری های قبلی عقاب بود ولی در این سری شاهد پرواز کلاغ سیاه رنگ هستیم !
 • در اکثر سری های Assassin’s Creed هیدِن بلِید (تیغ مخفی) در زیر دست شخصیت اصلی قرار داشت ولی در این سری شاهد قرار گرفتن آن در بالای دست شخصیت اصلی هستیم !
 • این بازی در قرن نهم، در سرزمین وایکینگ‌ها و  تهاجم پادشاهی ساکسون ها جریان دارد. در Assassin’s Creed Valhalla شما قادر هستید جنسیت کاراکتر خود را برگزیده و همچنین به ساخت قلمرو برای وایکینگ‌ها بپردازید!
 • ۱۵ استودیو یوبیسافت برای ساخت یک بازی! قسمت بعدیAssassin’s Creed که 30 آوریل با پسوند Valhalla معرفی شد توسط یوبیسافت مونترال همراه با ۱۴ استودیو جهانی دیگر از یوبیسافت در دست ساخت قرار دارد. لازم به ذکر است اسماعیل اشرف کارگردان Black Flag و Origins برروی این دنیای اسکاندیناوی کار می‌کند‌.
 • این بازی در تعطیلات کریسمس 2020 ریلیز خواهد شد (البته اگر تاخیر نخورد).
 • هفته بعد دقیقا تو همین روز پنجشنبه مایکروسافت میاد که اولین نگاه رو به اکس باکس سرى اکس و گیم پلى بازى هاش بندازه. این یعنى ما هفته بعد براى اولین بار نسل بعدی کنسول ها رو مشاهده میکنیم. گیم پلى همین Assassin’s creed valhalla رو هم تو اون روز روى اکس باکس سرى اکس نشون میدن.
 • اُودین، خدای خدایان آسیر و سرکرده ایزدان آسیر در اساطیر اسکاندیناوی است.. که شما در چند صحنه از تریلر (مجسمه عظیم الجثه و پشت درخت در میان میدان نبرد )او را مشاهده کردید.

  – مطابق اطلاعات درج شده در توضیحات بازی Assassin’s Creed Valhalla در فروشگاه یوبیسافت، آهنگسازی این عنوان برعهده‌ی Jesper Kyd، Sarah Schachner و Einar Selvik، از آهنگسازان سریال Vikings خواهد بود.

تحلیل کلی

این تریلر بسیار زیبا بود و قطعا نقطه عطفی در سری بازی های Assassin’s Creed خواهد بود هر چند ما باید منتظر انتشار بخش هایی از گیم پلی این  بازی باشیم تا بتوانیم با اطمینان بیشتر این بازی را تحلیل  نقد و بررسی بکنیم .

امیدوارم توضیحات من مورد پسند شما قرار بگیره و در روز های آینده هر اطلاعاتی که از بازی منتشر بشه برای شما عزیزان در سایت قرار بدیم

از این که وقت گران بهای خود را برای مطالعه این مقاله گذاشتید سپاس گزارم.

تصاویری از محیط بازی :

نظرات
دیدگاه‌ها

۰ دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است.

خوشحال میشیم نظرتون رو بدونیم 😉

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه
نوشته‌های رندوم

خواندن مقاله‌های زیر رو به شما پیشنهاد میکنیم 🙃

بررسی بازی cuphead ؛ به سبک گذشته، به کام آینده
بررسی بازی cuphead ؛ به سبک گذشته، به کام آینده

تو این مقاله به بررسی بازی سرگرم‌کننده و چالش برانگیز کاپهد( cuphead)، ساخته استودیو نوپای MDHR می‌پ...

امید صفرنیا
تاریخ ۸ ماه پیش
اریحا نخستین شهر ساخت بشر، دروازه‌ای به سوی تمدن
اریحا نخستین شهر ساخت بشر، دروازه‌ای به سوی تمدن

سفر دور و دراز ما از آغاز هنر به نقطه‌ی عطف بزرگی به نام آغاز تمدن رسیده است. اریحا نخستین شهر ساخت ...

ثـنـا مرزبان
تاریخ ۸ ماه پیش
معرفی فیلم Leon: The Professional ؛ ماتیلدای دیوانه
معرفی فیلم Leon: The Professional ؛ ماتیلدای دیوانه

"لئون" روایتگر قاتلی حرفه ای و یکی از جالبترین قهرمان های دنیای سینمایی است که با عینکِ دودی ظاهری س...

رومینا مبیّن
تاریخ ۸ ماه پیش