کاور بازی Valorant

VALORANT: حاصل ازدواج دو بازی موفق!

تاریخ ۲۹ می ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۱۳
زمان مطالعه ۷ دقیقه برای مطالعه
تعداد کامنت ۲ نظر
کاور بازی Valorant

۴ روز تا انتشار بازی VALORANT  ساخت کمپانی Riot Games  باقی مانده است و در این مقاله سیر تا پیاز این بازی را بررسی خواهیم کرد.

لوگوی کمپانی Riot Games

کمپانی سازنده: Riot Games

رایت گیمز یک شرکت آمریکایی   توسعه دهنده بازی های ویدئویی می باشد که 14 سال پیش یعنی در سال 2006 میلادی  توسط  Brandon Beck  وMarc Merrill  تأسیس شد.  این شرکت در دسامبر سال 2015 به طور کامل توسط هلدینگ چینی Tencent خریداری شد. دفتر مرکزی این کمپانی در شهر لس آنجلس و کالیفرنیا قرار دارد ، البته  دفاتر دیگری در شهر های  برلین ، استانبول ، مسکو ، شانگهای ، سیدنی و… وجود دارند.  

رایت گیمز در سال 2009 با ساخت بازی  League of Legends   (لیگ افسانه ها ) در سبک MOBA   (Multiplayer Online Battle Arena)  یا همان میدان نبرد چند نفره آنلاین    موفقیت بزرگی کسب کرد این بازی به سرعت رشد کرد و شهرت جهانی کسب کرد به طوری که در سال 2012 بیشترین میزان بازی را در آمریکای شمالی و اروپا به خود اختصاص داد علاوه بر آن LoL   در سال  2014، ۶۷ میلیون بازیکن ماهانه و ۲۷ میلیون بازیکن روزانه و بیش از ۷٫۵ میلیون بازیکن فعال در ساعت داشت که موفقیت این بازی را اثبات میکند. به این ترتیب لیگ افسانه ها تبدیل به پله ترقی  کمپانی رایت گیمز شد به طوری که درآمد شرکت رایت گیمز در سال 2017 بیش از 2 میلیارد دلار رسید !

لوگوی بازی Valorant

VALORANT: حاصل ترکیب ژِن چند بازی!

کمپانی رایت گیمز پس از کسب موفقیت های بسیار به واسطه بازی لیگ افسانه ها هم اکنون با انتشار بازی والرانت دوباره به مدار گیمینگ بازگشته است.

والرانت یک بازی اول شخص شوتر ، مولتی پلیر و رایگان می باشد . والرانت به صورت رسمی 1 مارچ   2020 در قالب یک ویدیو از گیمپلی بازی با نام “The Round ”   در یوتیوب معرفی شد.

این بازی به صورت نسخه بتا در 7 آپریل 2020 در دسترس گیمر ها قرار گرفت ، والرانت در روز های ابتدایی پس از انتشار در صدر  پر بیننده ترین بازی پلتفرم Twitch   قرار گرفت،  و اکثر استریمر های محبوب و بزرگ و کوچک و گمنام به استریم این بازی مشغول شدند، والرانت هم اکنون در توییچ بیش از 5/4 میلیون دنبال کننده دارد. تعداد دنبال کنندگان والرانت از دنبال کنندگان بازی های محبوب  Red Dead Redemption 2  و  Mortal Kombat 11  بیشتر می باشد!

بخش ۱: گیمپلی

گیمپلی VALORANT به این شکل است که در هر بازی 10 بازیکن وجود دارند بازیکنان کنترل ایجنت هایی را که انتخاب می کنند در دست می گیرند ، این 10 نفر به 2 تیم 5  نفره Attacker  و Defender  تقسیم می شوند.

 برای پیروزی در هر راند Attacker   ها  باید Spike   (بمب ) را در سایت های معین بکارند و از آن دفاع بکنند تا منفجر شود . Defender  ها نیز باید بمبی که Attacker  ها میکارند را خنثی بکنند.

در صورتی که بمب با موفقیت منفجر بشود Attacker    ها یک امتیاز میگیرند و در صورتی که بمب با موفقیت خنثی بشود Defender  ها یک امتیاز میگیرند.

اگر تمامی اعضای یک تیم بمیرند تیم مقابل یک امتیاز می گیرد . در نهایت تیمی که به 24 امتیاز برسد برنده بازی می شود . والرانت دارای سیستم رنکینگ می باشد که شما باید 20 بازی معمولی انجام بدهید تا سیستم رنکینگ برای شما در دسترس قرار بگیرد .  

در بازی VALORANT تیرها  و اکثر قابلیت های ایجنت ها از دیوار ها وسطوح مختلف عبور میکند ! پس پشت دیوار هم خطر در کمین هست از کمپ کردن بپرهیزید 😊!

اِیجنت‌ها در بازی Valorant

بخش ۲: اِیجنت ها

یکی از دلایلی که والرانت را ترکیب چند بازی می نامیم حضور ایجنت هایی است که شباهت بسیار زیادی با هیرو های بازی Overwatch دارند . والرانت 10 ایجنت مختلق با قابلیت های گوناگون دارد. هر ایجنت 4 قابلیت ویژه خود را داراست   یکی از این قابلیت ها اولتیمیت (Ultimate)   نام دارد که قوی ترین قابلیت هر ایجنت به شمار می رود بازیکن با کشتن دشمنان و کاشتن بمب و مصرف اورب های مخصوصی که در چند نقطه از مپ وجود دارد اولتیمیت خود را برای استفاده کردن شارژ میکند . هر ایجنت یک قابلیت بنیادی دارد که  نیازی به خرید آن نیست ولی 2 قابلیت دیگر را باید بین راند ها (Shopping Phase) خریداری کنید و در صورتی که از آنها استفاده کنید برای راند بعدی باید مجددا خریداری بکنید . ایجنت ها به 4 نوعه Initiator , Controller , Duelist , Sentinel تقسیم می شوند.

ملیتنوع ایجنتنام ایجنت
سوئدInitiatorBreach۱
روسیهInitiatorSova۲
آمریکاControllerBrimstone۳
نامشخص!ControllerOmen۴
آمریکاControllerViper۵
مراکشSentinelCypher۶
چینSentinelSage۷
کره‌ی جنوبیDuelistJett۸
انگلیسDuelistPhoenix۹
برزیلDuelistRaze۱۰

بخش ۳: مپ های VALORANT:

VALORANTدارای 3 مپ اصلی با نام های Bind ,Haven , Split  و 1 مپ فرعی با نام Range  برای تمرین  در اندازه های مختلف و محیط های متفاوت میباشد. مپ های اصلی  همانند مپ های بازی هایی مانند CS:GO  دارای دو محوطه Attackers  و Defenders  می باشد که پلیر ها در آنجا اسپاون می شوند البته نکته جالب این است که بر خلاف بازی CS:GO  که تا پایان چند ثانیه نخست که برای خرید اسلحه و مهمات می باشد نمی توانید حرکت کنید در والرانت شما می توانید حرکت کنید ولی از حفاظ هایی که در ورودی های معین وجود دارد نمی توانید عبور کنید تا زمانی که Buying Phase  به پایان برسد و راند شروع بشود .

 مهم ترین تفاوت مپ های والرانت با مپ های CS:GO در مکانیزمی  به اسم Teleporter  می باشد . در مپ های والرانت دریچه هایی وجود دارد که با ورود به آن به نقطه معینی در مپ منتقل می شوید!

مپ های Bind  , Split  همانند خیلی از بازی ها دارای 2 سایت A  و B برای کاشتن بمب می باشد اما  مپ Haven  بر خلاف دو مپ دیگر دارای 3 سایت برای کاشتن بمب می باشد (A,B,C).

بخش ۴: اسلحه ها:

سلاح ها در VALORANT  همانند بازی CS:GO   به 2 بخش  اصلی و جانبی + چاقو تقسیم می شود که بخش اصلی شامل  دو اس ام جی با نام های Stinger , Spectre و چهار رایفل با نام های Bulldog , Gaurdian , Phantom , Vandal دو ال ام جی  با نام های  Ares , Odin   دو اسنایپر با نام های Marshal , Operator  دو شاتگان با نام های Bucky , Judge می باشد.

در والرانت همانند خیلی از بازی ها اسکین های گوناگونی برای اسلحه ها جهت خرید در اِستور بازی موجود می باشد. هر سلاح دارای یک الگوی ریکویل است که بازیکنان باید آن را کنترل بکنند تا بتواند با دقت بیشتری شلیک بکند.

اسلحه‌های بازی Valorant

 اما بخش جانبی اسلحه ها که شامل چهار پیستول با نام های Classic , Ghost , Frenzy , Sheriff و یک مینی شاتگان با نام Shorty که ارزان ترین سلاح بازی هست ، می باشد .

بخش ۵: چگونه بازی VALORANT را دریافت کنیم؟

لوگوی Twtich

برای دریافت این بازی خفن باید چنر مرحله رو پشت سر بگزارید:

 1. ساخت اکانت در Twtich  در آدرس www.twtich.tv
 2. ساخت اکانت برای Riot Games  در آدرس www.riotgames.com
 3. پس از ساخت اکانت در توییچ و رایت گیمز باید اکانت رایت گیمزتون رو به توییچ کانکت بکنید که خیلی ساده هست کافیه در سایت توییچ به قسمت Settings  رفته و در بخش Connections  رایت گیمز را پیدا کرده و بر روی کانکت کلیک بکنید .
 4. پس از این که اکانت رایت گیمز رو به توییچ وصل کردید باید به استریمر هایی که بازی والرانت رو در توییچ استریم میکنند نگاه بکنید. توجه کنید که استریم هایی که  تگ استریم نوشته شده Drops Enabled  نگاه بکنید چون استریم هایی که تگ ندارند بازی را برای شما Drop  نخواهد کرد!
  مدت زمانی که طول می کشد بازی برای شما درآپ بشود از 3 ساعت تا 3 روز متغیر است ! این بستگی به شانس شما دارد برای خود من که در 4 ساعت بازی درآپ شد.
 5. پس از درآپ شدن بازی به شما ایمیلی ارسال خواهد شد  با این عنوان که The VALORANT   Closed Beta is Yours !   پس از دریافت ایمیل کافیه شما بازی رو دانلود بکنید و لذت ببرید 😊

نکته: حجم این بازی برای دانلود 2/3 گیگابایت می باشد. همچنین برای بازی کردن نیاز به ق*ن*د شکن دارید :/ !  

گزارش های مختلفی منتشر شده که بازی چند روزی هست که دیگه درآپ نمیشه ولی نگران نباشید چون 8 روز دیگه بازی از حالت بتا خارج خواهد شد و در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

اسکرین شات بازی valorant

بخش ۶: سیستم مورد نیاز برای والُرانت:

شما برای بازی کردن والرانت با FPS  قابل قبول نیاز به سیستم خیلی شاخی ندارید و می توانید با سیستم معمولی نتیجه رضایت بخش را کسب کنید.

Minimum specs (30 FPS)
Processor: Intel Core i3-370M
Graphics card: Intel HD 3000
Memory: 6 GB RAM
DirectX: version 11
Operating System: Windows 8-64-bit or higher

Recommended specs (60 FPS)
Processor: Intel Core i3-4150
Graphics Card: NVIDIA GeForce GT 730
Memory: 6 GB RAM
DirectX: version 11
Operating System: Windows 10-64-bit

High-end specs (144 FPS+)
Processor: Intel Core i5-4460 3.2GHz
Graphics card: GTX 1050 Ti
Memory: 8 GB RAM
DirectX: version 12
Operating System: Windows 10-64-bit

اگر مشکل اینترنت و پینگ  و فیلترینگ نداشته باشید این بازی به شدت برای بازی کردن با دوستان خود توصیه می شود. تیم ورک در این بازی خیلی مهم هست چرا که قابلیت های ایجنت ها مکمل هم هستند لذت ببرید 😊.

ویدیویی از گیم‌‌پلی بازی

نظرات
دیدگاه‌ها

۲ دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است.

 1. erfgram ۰۲ ژوئن ۲۰۲۰

  نقد و بررسی عالی و دقیق 👌

  • طاها شریفی مقدّم ۰۲ ژوئن ۲۰۲۰

   متشکرم دوست عزیز :)

خوشحال میشیم نظرتون رو بدونیم 😉

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه
نوشته‌های رندوم

خواندن مقاله‌های زیر رو به شما پیشنهاد میکنیم 🙃

معرفی کتاب بچه‌ی همه
معرفی کتاب بچه‌ی همه

در نگاهی گذرا داستان، داستان تکراری پیدا شدن جوجه ایست که سر از تخم که در می آورد اولین نفر را که می...

میثم عطایی
تاریخ ۱۰ ماه پیش
دوربین چی بخرم برای عکاسی ؟
دوربین چی بخرم برای عکاسی ؟

خب حالا که تاریخچه دوربین عکاسی و خود عکاسی رو با همدیگه توی پست عکاسی از بدو تولد بررسی کردیم، بهتر...

وودوو؛ جادو با عروسک‌های شبیه خودت!
وودوو؛ جادو با عروسک‌های شبیه خودت!

نظامی عقیدتی که با قدرت ارواح حاکم بر دنیای طبیعی ارتباط دارد. وودوو به صورتی مخفی به وسیله بردگان ب...

رعنا عباسپور
تاریخ ۷ ماه پیش